… czyli 26 plener MIGAWKI w tramwajowej zajezdni Pogodno – Szczecin, 27 lutego 2011, 9h00.

Jak na plener przystało, niektórzy korzystając z okazji, poczynili wiele na pewno fantastycznych zdjęć :-) Więcej zdjęć, nielogicznego tekstu i takich tam, w dalszej części wpisu.

Inni lubowali się raczej w martwej materii.

Ludzi oczywiście było “od groma”. Spora część chodziła za “przewodnikiem”, inni wszędzie tam, gdzie nie przeganiała “ochrona”. Ze mną było różnie, raczej utrzymywałem poziom 0, czasami tylko zaliczyłem to kanał, to drabinę.

Efekty plenerów Migawki są prezentowanie na dwa sposoby. Pierwsza partia zdjęć to efekt samego pleneru, inna sprawa to fotografowanie jej uczestników podczas fotograficznych łowów.

Zdjęcia można robić w dziwnych pozach, krzywo, prosto, przypadkowo, po wdrapaniu się gdzieś wyżej, do czegoś, a nawet w kanałach serwisowych.

Nie mogę nie wspomnieć o miłym akcencie, który uczestnikom migawki sprawiło Szczecińskie ProCentrum marki SIGMA. Każdy, kto pierwszy ten lepszy, mógł nieodpłatnie i bez kaucji, wypożyczyć szkło do swojego systemu i używać je do woli (wykluczając wbijanie śledzi od namiotu). Udało mi się wypożyczyć Sigmę 30/1.4 EX DC – której prawie nie zdejmowałem podczas Pleneru. Szkoda, że szkło winietuje okropnie na analogu… :-( Ogólnie, szybkie, ostre i lekkie… Poniżej testowo na MZ-S’ie.

Większość zdjęć wykonano obiektywem Sigma 30/1.4 DC EX wypożyczonym z Sigma ProCentrum o. Szczecin. Niektóre zostały wykonane Tamronem 70-200/2.8 podpiętym do K-7.